Wycieczka na Wyspę Wight


logo_mzmp

Na drugą wycieczkę podczas praktyk w Wielkiej Brytanii młodzież pojechała na Wyspę Wight 26 października 2013. Pogoda niekiedy stanowiła nie lada wyzwanie w poznawaniu tego uroczego miejsca.

Już na samym początku mieliśmy atrakcję podróżowania poduszkowcem na wyspę. Potem korzystaliśmy z publicznego transportu, oczywiście zajmując miejsca „ na górze” w piętrowych autobusach, skąd mogliśmy podziwiać malownicze krajobrazy wyspy.  Pierwszy postój  był w  miejscowości Shanklin,  słynącej z piaszczystych plaż i atrakcyjnych widoków, gdzie udaliśmy się na nadmorski spacer. Następnie mieliśmy przesiadkę w największym  mieście wyspy, Newport. Czas wolny przeznaczyliśmy na posiłek, zwiedzanie okolicznych zakątków oraz zakupy. Niestety, pogoda nie zachęcała do spacerów. Niektórzy mieli chwilę zwątpienia i chcieli wracać do Portsmouth. Ale jak to często bywa w Anglii, aura się nieco poprawiła i pozwoliła na dokończenie wyprawy po wyspie już bez  atmosferycznych niespodzianek.
Naszym celem była Zatoka Alum  otoczona klifowym  wybrzeżem zakończonym szeregiem  skał  kredowych  i latarnią morska. Skały przypominają z wyglądu igły wystające z morza i tak też się nazywają – the Needles.
Podróż po Wyspie  Wight przyniosła nam dużo wrażeń, mogliśmy zobaczyć krajobrazy raczej niecodzienne w Polsce. Klify, bezkresne, zielony łąki oraz pogoda typy „ czasem słońce, czasem deszcz”  uwieczniona na zdjęciach będzie okazją do wspomnień.