Konkurs z okazji 700-lecia miasta Lublin


W dniach od 20 do 28 kwietnia odbył się konkurs zorganizowany został przez bibliotekę szkolną ZSEn z okazji 700-lecia lokacji miasta Lublina na prawie magdeburskim. Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele bibliotekarze Pani Izabela Talarko i Pan Artur Nakonieczny.

W trakcie konkursu uczniowie naszej szkoły mogli zmierzyć się z zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę na temat miasta. W każdym dniu młodzież odpowiadała na trzy pytania, dotyczące Lublina oraz obejmujące wiedzę z zakresu: religii, historii, geografii, sportu, języków obcych, literatury i matematyki.

W konkursie wzięło udział 93 uczniów z klas 1at, 1dt, 1ft, 2bt, 2ct, 2et, 2ft, 3at, 3bt, 3dt. Poprawnych odpowiedzi udzieliło 48 uczniów, spośród których w dniu 15 maja wylosowano siedmiu zwycięzców. Szóstki za aktywność wygrali: Jakub Goral kl. 1at (język angielski), Jakub Ośka kl. 1at (religia), Maciej Madzelan kl. 1ft (wychowanie fizyczne), Kamil Kutnik kl. 2ft (historia), Kamil Pietrzyk kl. 2ft (język polski), Marcin Przystupa kl. 3bt (geografia) oraz Kacper Fabianowicz kl. 3dt  (matematyka).

Zwycięzcom gratulujemy