XI międzyszkolny konkurs zawodowy „Rok przed dyplomem” – wyniki


12 maja 2017r. w naszej szkole odbył się XI międzyszkolny konkurs zawodowy „Rok przed dyplomem” organizowany przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie i doradców metodycznych nauczycieli przedmiotów zawodowych miasta Lublin, pod honorowym patronatem: Marszałka Województwa Lubelskiego, Kuratora Oświaty w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin,  Rektora Politechniki Lubelskiej, Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

W etapie regionalnym sprawdzało swoją wiedzę i umiejętności 211 uczniów, 71 zespołów reprezentujących 22 szkoły techniczne województwa lubelskiego w 22 kwalifikacjach zawodowych.
Obecnością swoją zaszczycili nas

  • Pani Agnieszka Adamska-Bednarz,  Wydział Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin
  • Pani Ewelina Zienkiewicz,  Fundacja VCC
  • Pan Ryszard Perkowski, konsultant nauczycieli przedmiotów zawodowych Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli
  • Pani Ewa Dębska, Pani Bożena Jarmuł, Pani Agnieszka Kasperek doradcy metodyczni nauczycieli przedmiotów zawodowych miasta Lublin

W części oficjalnej konkursu wysłuchaliśmy referatów na temat certyfikacji umiejętności informatycznych i zawodowych:
„Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych”, Polskie Towarzystwo Informatyczne,
„Vocational Competence Certificate” – Fundacja VCC.
Podczas eliminacji konkursowych wyłoniono  laureatów i  wyróżnionych.
Bardzo dobre przygotowanie uczniów w zakresie egzaminu z kwalifikacji potwierdzają liczne w tym roku  miejsca ex aequo.

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu

  • Technik technologii drewna A.13
    Kacper Libor – Zespół Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie
  • Technik handlowiec,  A.18
    I Miejsce
    Monika Wolanin, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
    II Miejsce
    Magdalena Włoszek, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie
    III Miejsce
    Natalia Gładosz, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie
  • Technik usług fryzjerskich, A.19
    I Miejsce
    Joanna Zdunek, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
    II Miejsce
    Karol Podgajny, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
    Magda Pająk, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
    III Miejsce
    Paulina Jedut, Zespół Szkół nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach
    Ewelina Drąg, Zespół Szkół nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach
  • Technik spedytor, A.28
    I Miejsce
    Bartłomiej Stolat, Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie
    II Miejsce
    Emanuel Kapusta, Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie
    III Miejsce
    Kamil Krzewiński, Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie
    Wyróżnienie
    Bartłomiej Wojtalik, Zespół Szkół nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach
  • Technik logistyk A.31
    I Miejsce
    Cezary Krajewski, Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie
    II Miejsce
    Kamil Wołowik, Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie
    III Miejsce
    Vladyslv Marchuk, Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie
    Patryk Siuj, Zespół Szkół nr 3 im. Władysława St. Reymonta w Łukowie
    Wyróżnienie
    Mateusz Obdyrko, Zespół Szkół nr 4 im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim
    Paweł Osuch, Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym
  • Technik ekonomista, A.36
    I Miejsce
    Marcelina Hreńczuk, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
    II Miejsce
    Klaudia Wałachowska, Zespół Szkół nr 3 im. Władysława St. Reymonta w Łukowie
    Diana Kędracka, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
    III Miejsce
    Wioleta Słomka, Zespół Szkół nr 3 im. Władysława St. Reymonta w Łukowie
    Wyróżnienie
    Wiktoria Matysiak, Zespół Szkół nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach
    Aleksandra Chałat, Zespół Szkół Ekonomicznych im. A.i J. Vetterów w Lublinie
    Aleksandra Skubisz, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie
  • Technik transportu kolejowego, A.44
    Wyróżnienie
    Kamil Filiks, Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie
  • Technik urządzeń sanitarnych, B.9
    Wyróżnienie
    Mateusz Daśko, Zespół Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie
    Patryk Kowalski,  Zespół Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie
  • Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, B.22
    I Miejsce
    Emil Borkowski, Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie
    II Miejsce
    Jakub Księżopolski, Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie
    III Miejsce
    Damian Ziętek, Zespół Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie
    Patryk Smok, Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie
    Sebastian Okseniuk, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej
  • Technik budownictwa, B.33
    I Miejsce
    Karol Wrótniak, Zespół Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie
    II Miejsce
    Jakub Wójcik, Zespół Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie
    III Miejsce
    Mateusz Chudek, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
    Michał Golec, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
    Wyróżnienie
    Tomasz Adamczyk, Zespół Szkół nr 2 w Puławach
    Mateusz Markowski, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. F. Żwirki i S.Wigury w Białej Podlaskiej
    Karol Dorosz, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. F. Żwirki i S.Wigury w Białej Podlaskiej
    Kamil Zdunek, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie
  • Technik elektronik, E.6
    I Miejsce
    Damian Pisklak, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
    Jakub Derylak, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
    II Miejsce
    Arkadiusz Borek, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
    III Miejsce
    Daniel Kursa, Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie
    Bartłomiej Prokop, Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie
    Wiktor Daman, Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie
  • Technik elektryk, E.8
    I Miejsce
    Mateusz Odrzywolski, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
    II Miejsce
    Michał Podkościelny, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
    Łukasz Cieszko, Zespół Szkół Technicznych w Puławach
    III Miejsce
    Dominik Kozieł, Zespół Szkół Technicznych w Puławach
    Wyróżnienie
    Tobiasz Szafranek, Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie
    Michał Siłakowicz, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. F. Żwirki i S.Wigury w Białej Podlaskiej
  • Technik informatyk, E.13
    I Miejsce
    Michał Wójtowicz, Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie
    Emil Pausz, Zespół Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie
    II Miejsce
    Agnieszka Okoń, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
    III Miejsce
    Krystian Gryczon, Zespół Szkół nr 3 im. Władysława St. Reymonta w Łukowie
    Rafał Szczerbin, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. F. Żwirki i S.Wigury w Białej Podlaskiej
    Wyróżnienie
    Łukasz Marciniak, Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie
    Patryk Wójtowicz, Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie
    Sławomir Śpiewak, Technikum nr 2 w Lublinie, SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych
    Patryk Owczarz, Zespół Szkół Technicznych w Puławach
    Patryk Laskowski, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
    Marcin Wysokiński, Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellońskiego w Łęcznej
    Arkadiusz Piekoś, Zespół Szkół nr 2 w Puławach
    Damian Kozak, Zespół Szkół nr 2 w Puławach
    Marcin Mrozek, Lubelskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Kościuszki w Lublinie
  • Technik mechatronik, E.18
    I Miejsce
    Daniel Siuda, Lubelskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
    Maciej Pukarowski, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
    II Miejsce
    Damian Zabielski,  Lubelskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
    III Miejsce
    Kamil Zarajczyk, Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie
  • Technik energetyk, E.22
    wyróżnienie
    Hubert Czerniak, Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie
  • Technik energetyk transportu szynowego, E.25
    Wyróżnienie
    Michał Smoliński, Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie
  • Technik pojazdów samochodowych, M.12
    I Miejsce
    Jakub Ejsmont, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
    II Miejsce
    Jakub Kuceł, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
    III Miejsce
    Mateusz Piekarski, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
    Wyróżnienie
    Kamil Osuchowski, Zespół Szkół nr 2 w Puławach
    Paweł Zając, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. F. Żwirki i S.Wigury w Białej Podlaskiej
    Aleksander Bezłada, Zespół Szkół nr 4 im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim
  • Technik mechanik, M.19
    Wyróżnienie
    Łukasz Gil, Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku
  • Technik mechanik, M.20
    I Miejsce
    Michał Szewczyk, Zespół Szkół nr 2 w Puławach
    II Miejsce
    Adam Ławecki, Lubelskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
    Mateusz Suchora, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
    Kamil Mańka, Zespół Szkół nr 2 w Puławach
    III Miejsce
    Mateusz Marzęda, Lubelskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
  • Kelner, T.10
    Wyróżnienie
    Marcin Wierzchowski, Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie
  • Technik hotelarstwa, T.12
    I Miejsce
    Julia Dorożuk, Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie
    Magdalena Gomółka, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
    II Miejsce
    Beata Wójtowicz, Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym
    III Miejsce
    Justyna Kiełbasińska, Zespół Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie
    Wiktoria Zawadzka, Zespół Szkół Zawodowych im, Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim
  • Technik żywienia i usług gastronomicznych, T.15
    I Miejsce
    Dominika Staszewska, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
    II Miejsce
    Aneta Więsek, Zespół Szkół nr 3 im. Władysława St. Reymonta w Łukowie
    III Miejsce
    Filip Kwit, Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie
    Wyróżnienie
    Magdalena Szewczyk, Zespół Szkół nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach
    Renata Ufniarz, Zespół Szkół im. Wł. Reymonta w Wólce Gościeradowskiej
    Sylwia Piasecka, Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim
    Iwona Marek, Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim

Serdecznie dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie w tworzenie pytań konkursowych i przygotowanie młodzieży do konkursu, młodzieży za udział w konkursie i godne reprezentowanie swojej szkoły i zawodu.
Konferencja podsumowująca wyniki konkursu odbędzie się dnia 25 maja 2017r. w godz. 14:00 – 16:00 w auli 201 Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej w Lublinie,  ul. Nadbystrzycka 38A, serdecznie zapraszamy.