Gra miejska „Lublin kobietami stoi”


18 maja mieliśmy okazję po raz kolejny uczestniczyć w grze miejskiej organizowanej przez Bursę nr 5 przy ulicy Pogodnej. Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin, Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz  Pana Krzysztofa Hetmana, Posła do Parlamentu Europejskiego. Bohaterkami gry były kobiety, które zapisały się w historii Lublina – od Czarnej Inez po Julię Hartwig. Uczestnicy gry musieli odnaleźć miejsca związane z lubelskimi kobietami, a potem zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi tych postaci. Dodatkowe punkty można było uzyskać, wykonując przeróżne zadania, wymagające wykorzystania wszelkich zdolności i talentów: od odmiany przez przypadki trudnych słów, przez przygotowanie deseru z produktów otrzymanych od ulicznych handlarek, aż po zaproszenie do tańca na Rynku jak największej ilości osób. Nasza drużyna w składzie: Tobiasz Szafranek, Kacper Fabianowicz, Mateusz Płonka, Gerard Wiciński – uczniowie klasy III d i Jarosław Rzucidło z klasy II c, startująca pod opieką p. Anny Maciejewskiej, namówiła do wspólnej zabawy aż 100 osób, w tym młodą parę. Efektem zmagań jest zdobycie II miejsca w ogólnej klasyfikacji.