Ile waży wiedza? – konkurs w bibliotece szkolnej


Od 9 do 31 maja 2017r. uczniowie naszej szkoły mogli wykazać się umiejętnością szacowania wagi książek. Nauczyciele bibliotekarze: Pani Izabela Talarko oraz  Pan Artur Nakonieczny zorganizowali konkurs pt: Ile waży wiedza? Głównym celem przedsięwzięcia było zapoznanie uczniów z podręcznym księgozbiorem, którym dysponuje biblioteka szkolna, a dokładniej zwrócenie uwagi na mniej znane słowniki, które nasza młodzież może i powinna wykorzystywać w swojej codziennej pracy. Zadanie polegało na oszacowaniu wagi siedmiu wybranych słowników.

Dnia 1 czerwca komisja zważyła słowniki. Ich waga wyniosła dokładnie 5747g.

W konkursie wzięło udział 74 uczniów ZSEn. Najbliższy prawdy był Wojciech Żywicki, uczeń klasy 2at, który pomylił się tylko o 3 gramy. Zwycięzcy gratulujemy!