Poznajemy Roztocze – szkolna wycieczka


W dniach 5 – 6 czerwca 2017 roku odbyła się wycieczka klas 2ct i 2dt na Roztocze. Kierownikiem wyprawy był Pan Mariusz Kasprzak, wychowawca klasy 2ct, w opiece nad młodzieżą wspierali go Pan Robert Sawecki i Pan Piotr Osiński, wychowawca klasy 2dt.

Uczestnicy rozlokowali się w ośrodku wypoczynkowym „Roztoczanka”. Pierwszego dnia odbyły się dwa piesze rajdy po uroczych terenach okalających miejscowość Susiec, m. in. nad znajdujące się w pięknym lesie sosnowym Szumy nad Tanwią. Wieczór uczniowie i opiekunowie spędzili na aktywnym wypoczynku ( gra w siatkówkę ) oraz integracji przy tzw. grillu. We wtorek 6 czerwca, po wymeldowaniu się z „Roztoczanki” ruszyliśmy autokarem w kierunku Zamościa, zbaczając nieco z trasy aby zatrzymać się na pół godziny w Bełżcu, gdzie młodzież zwiedziła muzeum martyrologiczne. W Zamościu spędziliśmy większość czasu na zwiedzaniu Starówki, wysłuchując barwnych i ciekawych opowieści Pana Przewodnika. Wspólny obiad oraz deser, którym raczyliśmy się późnym popołudniem dopełnił udanej i atrakcyjnej integracji obu klas.