Zakończenie roku szkolnego 2016/17


Najbardziej wyczekiwany przez uczniów i nauczycieli dzień jak co roku obchodziliśmy radośnie i uroczyście. O godzinie 8 odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego dla klas pierwszych, o 10 – dla drugich i trzecich. Natomiast o godzinie 9 uczniowie wszystkich klas wraz z dyrekcją i nauczycielami uczestniczyli we Mszy Św. w kościele pw. Św. Michała Archanioła.Najwięcej powodów do satysfakcji mieli najlepsi uczniowie, których grono było w tym roku wyjątkowo liczne. Była to okazja do uroczystego wręczenia świadectw z wyróżnieniem oraz dyplomów i gratulacji za uzyskanie wysokich średnich ocen na świadectwach końcowych w roku szkolnym 2016/2017. Bardzo liczna grupa uczniów została również nagrodzona nagrodami oraz dyplomami za udział w konkursach szkolnych, regionalnych, wojewódzkich, a nawet ogólnopolskich, a także zaangażowanie w działalność kulturalną i społeczną szkoły.
Jak co roku o najzdolniejszych uczniach pamiętali Absolwenci ZSEn, którzy ufundowali dla 4 uczniów nagrody w ramach działalności Stowarzyszenia Absolwentów, Nauczycieli i Przyjaciół Zespołu Szkół Energetycznych w Lublinie.

Oddział Lubelski Stowarzyszenia Elektryków Polskich ufundował stypendium dla wyróżniającego się ucznia kształcącego się w zawodzie technik elektryk oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne sfinansowało vouchery na egzaminy z ECDL dla najlepszych uczniów w zawodzie technik informatyk wśród uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich.

Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zwrócili się do dyrekcji i grona pedagogicznego z podziękowaniami za całoroczną pracę. Po oficjalnej uroczystości odbyły się spotkania w klasach, podczas których zostały wręczone świadectwa promocyjne.