Kursy metodyczne i językowe w Wielkiej Brytanii


W ramach realizacji projektu ,, Nowoczesna dydaktyka i znajomość języków obcych narzędziami pracy współczesnego nauczyciela‘’ w dniu 03.07.2017  jeden nauczyciel historii i jeden matematyki jako pierwsi spośród uczestników projektu rozpoczęli intensywny kurs języka  angielskiego  w   Nacel School of English w Londynie. Zajęcia w małych  grupach gdzie każdy uczestnik pochodził z innego kraju  pozwoliły im w znaczący sposób podnieść umiejętności komunikacyjne. Bliższe  poznanie kultury brytyjskiej i zabytków Londynu,  jednej z kluczowych europejskich stolic, było dodatkową wartością  uczestnictwa w projekcie szczególnie dla nauczyciela historii.  

W   trakcie dwutygodniowych kursów w terminie  03 -14.07.2017 w miejscowości Cheltenham  ( 1 osoba) i  10 – 21.07.2017  w miejscowości  Ipswich (2 osoby ) nauczyciele języka angielskiego  doskonalili swoje umiejętności metodyczne. Program kursu obejmował zajęcia w formie warsztatów służących poznaniu nowoczesnych  metod nauczania języka angielskiego ze szczególnym naciskiem na aktywizację uczniów.  Uczestnicy  mogli poznać ciekawe metody  z wykorzystaniem nowoczesnych technologii , a także technik motywowania uczniów do aktywnego rozwijania kompetencji językowych. W tych samych kursach  brali udział  nauczyciele języka angielskiego z  Włoch  i Flandrii  co stanowiło dodatkową korzyść  i  było świetną okazją do wymiany  wzajemnych doświadczeń oraz źródłem czerpania inspiracji dydaktycznych. Uczestnicy kursów mieli także możliwość  przyjrzeć  się z bliska pracy nauczycieli w  szkołach brytyjskich.  Zakwaterowanie u rodziny angielskiej stanowiło dodatkową zaletę tego wyjazdy, była to okazja do bliższego poznania realiów życia , mentalności i codziennych zwyczajów rodowitych mieszkańców Wielkiej Brytanii.