Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę


Jednym z pierwszych poważnych sygnałów, że zbliża się moment ukończenia szkoły i matura, jest coroczna pielgrzymka maturzystów Archidiecezji Lubelskiej na Jasną Górę. Stwarza ona uczniom ostatnich klas liceów i techników możliwość powierzenia Bogu tego szczególnego czasu w ich życiu, zadania sobie pytania, „co jest dla mnie naprawdę ważne?”, a także poczucia siły wspólnoty w bardzo licznym gronie rówieśników.30 września  ponad czterdziestu uczniów klas czwartych z naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor, katechetami i wychowawcami uczestniczyła w przygotowanych specjalnie na tę okazję modlitwach , które rozpoczęło nabożeństwo Drogi Krzyżowej wokół placu u stóp sanktuarium. Kulminacją dnia była uroczysta Msza Święta w Bazylice Jasnogórskiej z udziałem ks. arcybiskupa Stanisława Budzika oraz lubelskich władz oświatowych, która zgromadziła około 2,5 tysiąca młodzieży.