Zawody II stopnia XIX edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”


W dniu 8 stycznia 2018 r. w Zespole Szkół Energetycznych im. prof. K. Drewnowskiego w Lublinie zostały przeprowadzone zawody II stopnia XIX edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”.

Wzięło w niej udział 80 uczniów z 6 szkół technicznych całego regionu (Radom, Biłgoraj, Lublin, Siedlce, Tomaszów Lubelski, Ostrowiec Świętokrzyski). Uczniowie rywalizowali w trzech grupach tematycznych: elektrycznej, elektronicznej oraz w grupie teleinformatycznej. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

– w grupie elektronicznej – Dominik Romanek z klasy 3ft,

– w grupie elektrycznej – Tobiasz Szafranek z 4dt.

Zawody zostały przeprowadzone przez członków Szkolnego Koła SEP: Panią dyrektor Annę Smolińską, Pana Grzegorza Jodłowskiego, Pana Krzysztofa Brusa, Pana Andrzeja Pietraka, Pana Mariana Małysza i Pana Andrzeja Żuchowskiego oraz uczniów z Młodzieżowej Sekcji SEP.

Komisji Konkursowej przewodniczył sekretarz Oddziału Lubelskiego SEP mgr inż. Kazimierz Szpatowicz. Całość imprezy sponsorował Oddział Lubelski Stowarzyszenia Elektryków Polskich.