Udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej


Dnia 06 marca 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej, odbył się długo wyczekiwany etap okręgowy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. Patronat merytoryczny nad konkursem sprawuje Minister Edukacji Narodowej i Politechnika Wrocławska, konkurs wspierają liderzy z krajowej branży OZE tacy jak Hewalex, EcoDay, Galmet, Tinby, sieć sklepów Bricoman, Tweetop, Glob Ebergia oraz wielu innych. Tradycją jest, że konkursie tym biorą udział uczniowie z Zespołu Szkół Energetycznych w Lublinie.

W okręgu nr 8 w Białej Podlaskiej rywalizowali najlepsi uczniowie z województw lubelskiego i podlaskiego kształcący się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Zespół Szkół Energetycznych w Lublinie reprezentowany był przez dwóch uczniów: Jakuba Księżopolskiego z klasy 3ft, który w bieżącym roku przystąpi do kwalifikacji zawodowej B.21 „montaż systemów energetyki odnawialnej” oraz Patryka Kusia, ucznia klasy 1et,  który dopiero rozpoczyna przygodę z energetyką odnawialnych źródeł. W etapie okręgowym uczniowie rozwiązywali zarówno zadania testowe, jak też rozważali otwarte treści problemowe i obliczeniowe. Poziom rywalizacji można ocenić jako bardzo wysoki, ponieważ czołowe miejsca były oddzielone zaledwie po jednym punkcie.

Uczeń ZSEn Jakub Księżopolski  uplasował się tuż poniżej podium, zdobywając czwarte miejsce z wynikiem 26 punktów. Godny pochwały jest wynik naszego pierwszoklasisty Patryka Kusia, który zdobył aż 20 punktów mimo, iż dopiero rozpoczyna kształcenie w zawodzie technika OZE. Przygotowanie uczniów do konkursu oraz opiekę w czasie konkursu sprawował Pan Piotr Krupski.

Uczestnikom konkursu znakomitych wyników i zapału do pracy gratulował lokalny koordynator konkursu Pan Sławomir Anklewicz, który jest egzaminatorem egzaminów zawodowych w zawodzie technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.