Mistrzostwa ZSEn w wyciskaniu sztangi leżąc


W dniu 22 marca 2018, po raz pierwszy zostały zorganizowane wewnątrzszkolne „Mistrzostwa ZSEn w wyciskaniu sztangi leżąc”. Ze względu na różnorodną wagę zawodników, klasyfikacja w zawodach została przeprowadzona w kategorii open, w formule Wilks’a. Do rywalizacji o miano najsilniejszego ucznia naszej szkoły przystąpiła młodzież z klas I-IV. Już w pierwszej próbie, bezkonkurencyjny okazał się Adrian Zieliński kl. 4ct, który „niczym piórko” podniósł ciężar 110 kg. W walce o kolejne miejsca trwała zacięta rywalizacja , przede wszystkim wśród pięciu uczniów: Tłuczek Jan kl. 1dt , Połodziuk Piotr kl. 2ct, Nakonieczny Jan kl. 2dt, Kuś Patryk kl. 1et oraz  Bagijew Damian kl. 3az.

W kolejnych próbach, Adrian Zieliński nie pozostawił złudzeń kto jest największym „Strongmanem ZSEn”. Jak na mistrza przystało, zaliczył podejścia 120 kg i 130 kg, przy skromnej wadze 82 kg. Po pasjonującej walce, przepełnionej dramaturgią, na II miejscu uplasował się Tłuczek Jan kl. 1dt, podnosząc ciężar 90 kg. III miejsce wywalczył Połodziuk Piotr kl. 2ct, z wynikiem 75 kg.

Podsumowując  zawody stały na wysokim poziomie sportowym, pokazały duży potencjał, chęci i zaangażowanie naszych uczniów. Zawody zorganizował i przeprowadził nauczyciel Wychowania fizycznego Pan Krzysztof Drobik.