Spotkanie historyczne w dniu pamięci ofiar zbrodni katyńskiej


13 kwietnia w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego odbyło się spotkanie poświęcone historii zbrodni katyńskiej i innych mordów komunistycznych popełnianych na Polakach, zorganizowane przez lubelski oddział IPN oraz Urząd Wojewódzki pod patronatem Wojewody Lubelskiego,  Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Lubelskiego. W wydarzeniu tym naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3 ct Michał Chmurzyński, Paweł Panasiuk oraz Adam Włoszek pod opieką p. Anny Maciejewskiej. W ramach trzygodzinnej sesji mogliśmy między innymi wysłuchać wykładów p. Marcina Krzysztofika –dyrektora lubelskiego oddziału IPN, p. dr. hab.Tomasza Panfila i p. dr. Bartłomieja Bydonia z Muzeum Katyńskiego w Warszawie oraz obejrzeliśmy film dokumentalny Katyń – prawda i kłamstwo o zbrodni. Podsumowaniem był interaktywny quiz sprawdzający znajomość treści omówionych przez prelegentów.