Koncert charytatywny


18 kwietnia był w naszej szkole dniem, w którym chcieliśmy szczególnie uhonorować tych, którzy angażują się w różne formy działalności szkolnego koła PCK. Głównym celem przedsięwzięcia było podsumowanie akcji „Lubelszczyzna dla Syrii”, w ramach której zbieraliśmy pieniądze do puszek, by wesprzeć odbudowę infrastruktury zniszczonej podczas wojny domowej w tym kraju. Drugą okazją do tego spotkania było wręczenie legitymacji honorowego krwiodawcy 35 uczniom, którzy po raz pierwszy oddali krew w ramach tegorocznej edycji tej popularnej w naszej szkole akcji.

Koncert rozpoczął się od przybliżenia sytuacji ludności cywilnej Syrii, zmagającej się z ogromnymi zniszczeniami i potrzebującej podstawowych środków do życia. Kolejną część wydarzenia stanowiły występy artystyczne solistów i specjalnie na tę okazję stworzonego zespołu, podczas których usłyszeliśmy utwory muzyczne od klasyki po heavy metal; mogliśmy również zobaczyć pokaz freestyle footballu. Widowisko wzbogaciły filmy oraz pokaz fotografii przygotowane przez uczniów.

W organizację tego wydarzenia zaangażowała się liczna grupa uczniów pod kierunkiem pani pedagog Aliny Krzyżanowskiej i pani Anny Maciejewskiej, a skupienie  widowni oraz jej żywiołowa reakcja na występy mogą być najlepszym dowodem, że było warto. Należy dodać, że prowadzona przy tej okazji kwesta na rzecz Syrii również spotkała się z pozytywnym odzewem, czego dowodem jest kolejna puszka pełna pieniędzy dla potrzebujących, przekazana Kuratorium Oświaty w Lublinie.