Gra miejska „100-lecie Niepodległej”


9 czerwca odbyła się tegoroczna edycja gry miejskiej służącej propagowaniu znajomości historii Lublina, organizowana przez Bursę Szkolną nr 5 przy ulicy Pogodnej. Tym razem  tematyka gry związana  była z miejscami w Lublinie, które stały się areną wydarzeń roku 1918, w tym powołania Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej. Udział w niej wzięła czteroosobowa drużyna uczniów klasy 2 dt – Paweł Kowalski, Jan Nakonieczny, Szymon Rojewski oraz Adam Tymejczuk pod opieką p. Anny Maciejewskiej. Uczestnicy zmagali się z wieloma zadaniami – odpowiadali na pytania z zakresu historii, układali przemówienie, kazanie i bajkę, prowadzili sondę uliczną, a na koniec musieli namówić jak największą liczbę osób do poddania się musztrze. To ostatnie zadanie w wykonaniu naszych uczniów było największym zaskoczeniem, gdyż udało im się zaprosić do udziału w grze 25-osobową grupę amerykańskich żołnierzy, goszczącą akurat na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.  Efektem zmagań jest trzecie miejsce dla naszej drużyny na 10 uczestniczących w grze.