Udział w zawodach sportowych „Z UKS-u do AZS-u”


W dniu 24.09.18 uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli w zawodach  sportowych „Z UKS-u do AZS-u” w konkurencji ergometra wioślarskiego. Na urządzeniu imitującym pracę wioślarza, trzeba było pokonać dystans 500m w jak najkrótszym czasie. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wagowe : lekką do 75 kg i open powyżej 75 kg. ZSEN  reprezentowało 7 uczniów :Rojewski Szymon 3d , Nakonieczny Jan 3d, Pyzik Marek 3d,Pełka Gabriel  4c, Kuś Patryk 2e, Kubik Jakub 2e, Połodziuk Piotr 3c. W mocno obsadzonej kategorii open  najlepiej zaprezentował się Nakonieczny Janek  -zdobywając  4 miejsce. Tuż za nim, na 6 miejscu, ze strata 0,02 sekundy,  uplasował się Marek Pyzik . W kategorii lekkiej  w klasyfikacji indywidualnej 6 miejsce zdobył Pełka Gabriel . Pozostał   duży  niedosyt, ponieważ  drobny szczegół techniczny pozbawił go możliwości walki o podium. Ostatecznie, w klasyfikacji drużynowej, reprezentacja naszej szkoły zajęła 4 miejsce. Reasumując, jak na debiut w tego typu zawodach, naszym zawodnikom należą się brawa z walkę i determinację .Opiekunem drużyny był mgr Krzysztof Drobik.