W radosnym oczekiwaniu na święta


21 grudnia, w ostatnim  dniu zajęć szkolnych przed świętami Bożego Narodzenia, jak co roku chcieliśmy razem cieszyć się tym wyjątkowym czasem. Większość klas wraz z wychowawcami organizowała mniej lub bardziej wystawne na klasowe Wigilie. Punktem kulminacyjnym było natomiast wspólne spotkanie w auli szkolnej, podczas którego  staliśmy się widownią świątecznego wydania programu „Mam talent”, przygotowanego przez uczniów z klasy 2 dt pod kierunkiem P. Franciszka Wróbla. W oryginalnym show zaprezentowały się różne świąteczne osobistości, jak recytujący  wierszowane życzenia potomkowie wielkich poetów, choinka, karp, Mikołaj, ekskluzywni kolędnicy. Aplauz, brawa i śmiech to jednak za mało, by naprawdę przeżyć Boże Narodzenie – oby puenta głównej gwiazdy show: „Oni wszyscy przyszli tutaj dla pieniędzy. Ale co Wy tu robicie, zamiast spędzać święta z bliskimi?” towarzyszyła nam nie tylko na najbliższy czas.  Dopełnieniem spotkania były serdeczne życzenia dla całej społeczności szkolnej, złożone przez Panią Dyrektor Annę Smolińską, które przekazała Pani Wicedyrektor Anna Koput – Zalewska.