Mistrzostwa Szkoły w wyciskaniu sztangi leżąc


W dniu 13 marca 2019, po raz drugi zostały zorganizowane wewnątrzszkolne „Mistrzostwa Szkoły ZSEn w wyciskaniu sztangi leżąc”. Podobnie jak w ubiegłym roku, ze względu na różnorodną wagę zawodników, klasyfikacja w zawodach została przeprowadzona w kategorii open, w formule Wilks’a. Do rywalizacji o miano najsilniejszego „strongmana” naszej szkoły przystąpiło 11 uczniów z klas 1-4.

Zawody przyniosły niespodzianki, jak to w sporcie często bywa.

Teoretyczni faworyci, czyli uczniowie starszych klas nie udźwignęli ciężaru rywalizacji i nie osiągnęli spodziewanych wyników. Zacięta walka o czołowe miejsca toczyła się wśród uczniów najmłodszych klas, którzy zdominowali tegoroczne zawody. Ostatecznie, bezkonkurencyjny okazał się Adrian Łata z klasy 1at, zaliczając ciężar 107,5 kg. Na II miejscu uplasował się Jan Tłuczek z klasy 2dt z wynikiem  112,5 kg (poprawiając swój wynik z zeszłorocznych zawodów o ponad 20 kg) . III miejsce na podium zajął Aleksander Kloc 1bt z wynikiem 120 kg.

Zawody pokazały duży potencjał wśród naszych uczniów a także były zwieńczeniem ich pracy i zaangażowania.

Zawody zorganizował nauczyciel wychowania fizycznego pan Krzysztof Drobik.