Pożegnanie absolwentów szkoły


27 kwietnia pożegnaliśmy na uroczystym apelu tegorocznych maturzystów. Był to szczególny dzień dla 110 uczniów, którzy właśnie dziś zakończyli kolejny etap swojego życia.  W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: prof. dr hab. inż. Henryka Danuta Stryczewska, prof. dr hab. inż. Andrzej Wac – Włodarczyk, mgr inż. Włodzimierz Arciszewski, Zarząd oraz Członkowie Stowarzyszenia Absolwentów, Nauczycieli i Przyjaciół ZSEn w Lublinie na czele z Tadeuszem Koralem – Prezesem Stowarzyszenia. Wszyscy byli świadkami aktów nadania Honorowego Członkowstwa Stowarzyszenia Absolwentów, Nauczycieli i Przyjaciół Zespołu Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego, które otrzymali: Wydział Elektrotechniki i Informatyki  Politechniki Lubelskiej, mgr Helena Grabowska oraz mgr inż. Adam Głowacz.

Na początku uroczystości w imieniu nauczycieli i wychowawców głos zabrała Pani Dyrektor Anna Smolińska, kierując kilka ciepłych słów do naszych maturzystów i życząc dobrych wyników na maturze oraz trafnego wyboru dalszej drogi życiowej. Następnie zostały rozdane świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy i podziękowania za zaangażowanie w życie szkoły. Była to również okazja do wręczenia świadectw kwalifikacyjnych oraz certyfikatów zdobytych w czasie uczestnictwa w projekcie realizowanym w latach 2017 – 2019 pt. „Przejdź na zawodowstwo – dzisiaj szkoła, jutro sukces”. Kadrze pedagogicznej oraz pracownikom szkoły w imieniu wszystkich uczniów klas czwartych  podziękowała Wiktoria Baltyn.

Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów. Może po latach z „łezką w oku” wspomną tych, którzy tu zostali:  nauczycieli  i wychowawców, młodszych kolegów i koleżanki. Przecież to tutaj zrodziły się przyjaźnie i wspólne wspomnienia. Z pewnością zawsze będą w ZSEn witani z radością, jako członkowie wielkiej szkolnej rodziny.