Wiosna na Roztoczu


Wymarzona pogoda, piękne krajobrazy, rezerwaty natury i wypróbowane grono kolegów – to wszystko, co złożyło się na niezwykle udaną wycieczkę klasy 3 ct na Roztocze. W ciągu dwóch dni (25 – 26 kwietnia) pokonali oni kilka szlaków turystycznych, odwiedzając między innymi Szumy nad Tanwią, Czartowe Pole, Stawy Echo, zdobywając Bukową Górę. Poznali zabytki kultury tego wyjątkowego regionu, takie jak Kaplica św. Rocha pod Krasnobrodem, tamtejsza kapliczka na wodzie, parafię – Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny wraz z muzeum przykościelnym, Kościół na wodzie w Zwierzyńcu. Niepowtarzalne walory naturalne Roztocza umożliwiła uczestnikom wycieczki wizyta w Ośrodku Edukacyjno – Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego.  Ci, którzy już wcześniej poznali Roztocze, byli zaskoczeni, ile jeszcze niespodzianek kryje ta kraina, wszyscy zaś zgodnie obiecali, że będą tu wracać.