Koncert charytatywny – nasz dar serca dla Hospicjum im. Małego Księcia


21 maja po raz drugi odbył się w naszej szkole koncert charytatywny, organizowany przez  szkolne koło PCK pod opieką p. Anny Wiśniewskiej oraz p. Anny Maciejewskiej. Tym razem celem było wsparcie lubelskiego hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia w ramach akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum”. Wydarzenie to uświetnili goście: pani Agata Łaguna – główny koordynator akcji Twój Dar Serca dla Hospicjum, pani  Agnieszka Jarzyna – przedstawicielka hospicjum i pan Kamil Raczyński – specjalista ds. programowych Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK, a także lokalne media. W programie koncertu znalazła się prezentacja idei hospicjum w formie filmów przedstawiających poszczególne obszary jego działalności, a główną jego część stanowiły występy muzyczne naszych uczniów. Wśród nich znaleźli się Patryk Kuś grający na gitarze akustycznej oraz zespół w składzie: Ernest Tymczyszyn  –  gitara i wokal,  Kacper Królik – wokal, Paweł Kowalski – gitara basowa, Mateusz Woś – gitara elektryczna i gościnnie p. Franciszek Wróbel grający na perkusji. Artyści wykonali utwory z klasyki muzyki rockowej, również polskiej, a także kompozycje instrumentalne.

Wszyscy uczestnicy mogli wesprzeć cel naszej akcji przez złożenie datku do puszki. Przedsięwzięcie zostało bardzo dobrze ocenione przez szkolną społeczność, a przede wszystkim Gości, czego efektem jest zaproszenie naszego zespołu muzycznego na koncert podsumowujący akcję „Twój Dar Serca dla Hospicjum”.

O nas w mediach: https://www.radio.lublin.pl/news/twoj-dar-serca-dla-hospicjum-3242815