Koncert finałowy akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum”


4 czerwca salę widowiskową Fundacji Dantis przy ulicy Prymasa Wyszyńskiego wypełniły szczelnie dzieci i młodzież ze szkół Lubelszczyzny, zaproszone na uroczysty koncert, podczas którego podsumowana została akcja „Twój Dar Serca dla Hospicjum”. Polegała ona na organizowaniu przez uczniów tych placówek różnych wydarzeń sportowych, artystycznych i kulturalnych, aby wspomóc swoich rówieśników, terminalnie i nieuleczalnie chore dzieci – Podopiecznych Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Akcja została objęta patronatem wojewody lubelskiego p. Przemysława Czarnka, prezydenta miasta Lublin p. Krzysztofa Żuka, Lubelskiego Kuratora Oświaty p. Teresę Misiuk, posła do Parlamentu Europejskiego p. Krzysztof Hetmana oraz p. prof. Mirosława Piotrowskiego.

W inicjatywę tę włączyło się 130 szkół, a jej efektem jest ponad 185 000 zł zebranych przez młodych wolontariuszy. Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Anny Wiśniewskiej i p. Anny Maciejewskiej zostali zaproszeni do poprowadzenia tego wyjątkowego koncertu oraz jego oprawy muzycznej. Bardzo eleganckimi konferansjerami zostali Jan Nakonieczny i Szymon Rojewski, a widownię porwali świetną muzyką: Ernest Tymczyszyn  –  gitara i wokal,  Kacper Królik – wokal, Paweł Kowalski – gitara basowa, Mateusz Woś – gitara elektryczna i p. Franciszek Wróbel grający na perkusji. Zespół wykonał sześć utworów, a po koncercie został otoczony gronem fanek i zasypany propozycjami kolejnych występów. Jesteśmy dumni, że mogliśmy swoim udziałem wspomóc działalność tak wyjątkowej instytucji, jak lubelskie hospicjum dla dzieci i wierzymy, że nasza młodzież jeszcze chętniej zaangażuje się w różne formy działalności wolontariackiej.

Lubelskie media o koncercie:

https://kurierlubelski.pl/uczniowie-zebrali-85-tys-zl-dla-hospicjum-malego-ksiecia/ar/c1-14183553

https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/dobre-serca-wielu-uczniow-130-szkol-wzielo-udzial-w-akcji-twoj-dar-serca-dla-hospicjum-zdjecia,n,1000244160.html