Inauguracja roku szkolnego 2019/2020


2 września mury Zespołu Szkól Energetycznych, jak wszystkich szkół w Polsce, od rana wypełniły się gwarem. Po Mszy Św. w kościele p.w. Św. Michała Archanioła odświętnie ubrani uczniowie udali się na oficjalną uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego. O godz. 9:30 prawie 250 najmłodszych uczniów – absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów – spotkało się z dyrekcją, wychowawcami i gronem pedagogicznym w auli szkolnej.

Pani Dyrektor Anna Smolińska serdecznie powitała nowych uczniów i zapewniła o tym, że szkoła dba zarówno o ich bezpieczeństwo, jak i poziom kształcenia. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością  prezes Stowarzyszenia Absolwentów, Nauczycieli i Przyjaciół Zespołu Szkół Energetycznych pan Tadeusz Koral, który w swoim wystąpieniu podkreślił myśl wyrażoną wcześniej przez P. Dyrektor: „Każdy sukces wymaga wytrwałej i systematycznej pracy”.

Następnie odbyły się spotkania z wychowawcami w klasach, a potem obowiązkowe zwiedzanie nowej szkoły, po to, by pierwszy dzień zajęć lekcyjnych mógł się zacząć bez stresu, a onieśmielenie i niepewność jak najszybciej zostały zastąpione przez radość poznawania. Na godzinę 11 zaproszeni zostali uczniowie klas starszych, którzy także spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych. Już od jutra wszyscy razem stawią czoła nowym wyzwaniom.